Maslinovo ulje pomešano s terventinom u jednakim količinama, odlično vadi mrlje s politiranog nameštaja ili parketa.
» Napola isečen krompir pomoći će vam da očistite nameštaj obojen uljanom bojom, ili skinete mrlje od ruku na vratima oko brave.
» Kuhinjska so pomešana sa sirćetom daje mešavinu za čišćenje mrlja s bakarnih predmeta.
» Belim vinom možete očistiti mrlje od crnog vina.
» Mrlja od paradajza, sosa ili nekog drugog jela od paradajza, postaje opasna ako se osuši fiksira. To ćete sprečiti mineralnom ili soda-vodom. Posle toga ćete je lako oprati.
» Kako da uklonite mrlje za koje ne znate od čega su nastale? Pokušajte pranjem u destilisanoj vodi.
» Prilikom davanje na hemijsko čišćenje, ako je ikako moguće, na svaku veću mrlju na odevnom predmetu pribadačom pričvrstite papirić na kome ćete napisati čime je mrlja nastala.
» Većinu mrlja od ulične prljavštine možete očistiti čistom vodom. Ostatke mrlja obradite rastvorom amonijačne vode (1 kašičica amonijačne vode na 1 litar vode), a zatim isperite čistom vodom.
» Za čišćenje sitnih mrlja od boje koristite sirće.
» Benzinom mrlje čistite tako da najpre očistite okolinu mrlje, a zatim nastavljate prema njenoj sredini. Mrlje ne smete suviše trljati već ih više puta lagano “masirajte”. Prilikom čišćenja, s donje strane tkanine, stavite krpu koja će upijati benzin i sprečavati širenje mrlje na druge delove odeće. Nakon čišćenja benzinom ostaju krugovi, a to možete izbeći ako benzinu dodate malo soli.
» Rastvor soli u amonijaku vrlo dobro odstranjuje masne mrlje sa svih tkanina, čak i sa svile.
» Mrlje kreča na prozorima i podu odstranićete jakim sirćetom, a krečnjak nahvatan na posudama jakim rastvorom sirćeta koji treba da ostane nekoliko dana a u međuvremenu da ih zagrevate.
» Sa talogom od crne kafe možete očistiti mrlje sa nameštaja od likera i drugih slatkih pića. Mrlje se uklanjaju tako što se preko njih pređe nekoliko puta sa talogom koji je navlažen a zatim se osuši mekanom krpom.